Wypadek może przydarzyć się każdemu – nawet jeśli jesteśmy bardzo ostrożni. Czasem wystarczy niewłaściwie ustawić nogę, robiąc krok i nieszczęście gotowe. Właśnie z tego względu wiele instytucji, takich jak szkoły, ale nie tylko, wymaga, aby wszystkie osoby uczęszczające do danej placówki miały ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków.
Polisę tego rodzaju można również wykupić prywatnie i opłacać składki na własną rękę.
Dzięki temu w sytuacji, w której doznamy uszczerbku na zdrowiu, a nie wynika on z naszej winy, a przykładowo z zaniedbań właściciela lub zarządcy obiektu bądź miejsca, gdzie doszło do takiego zdarzenia, możemy ubiegać się o odszkodowanie. Ubezpieczalnia obliczy jego wysokość na podstawie takich czynników jak rozmiar uszczerbku i jego wpływ na nasze zdrowie, możliwości funkcjonowania oraz wiele, wiele więcej.
Złamana noga a odszkodowanie
Jednym z najczęstszych urazów występujących w opisanych wyżej sytuacjach jest złamanie nogi. To bolesna kontuzja, która w skrajnych przypadkach może być trudna do pełnego wyleczenia.
Jak uzyskać odszkodowanie za złamaną nogę i ile ono wynosi? Czy rekompensata finansowa za tego typu uszczerbek na zdrowiu u dziecka jest inna? Kiedy i gdzie ubiegać się o środki w razie złamania nogi? Na te oraz wiele innych pytań dotyczących odszkodowań udzielamy odpowiedzi w poniższym artykule, do którego lektury serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych.
Jak uzyskać odszkodowanie za złamaną nogę?
Uzyskanie odszkodowania u ubezpieczyciela to proces wymagający nieco pracy i cierpliwości, jednak nie jest on skomplikowany. Czas potrzebny na potwierdzenie, że należy nam się rekompensata finansowa z tytułu złamania nogi oraz wykonania transferu pieniężnego, stanowi wynik kilku procedur, które muszą zostać zastosowane przez pracowników towarzystwa ubezpieczeniowego.
Aby uzyskać takie odszkodowanie, należy złożyć odpowiedni wniosek z dokumentami będącymi potwierdzeniem wystąpienia uszczerbku na zdrowiu do swojego ubezpieczyciela. Taką ścieżkę mogą obrać osoby, które mają prywatnie wykupioną taką polisę.
Jeśli ubezpieczenie zdrowotne i na życie organizowane jest przykładowo przez pracodawcę, to właśnie do niego należy udać się z roszczeniem. To właśnie on ma obowiązek załatwić wszystkie formalności związane z odszkodowaniem.
Odszkodowanie za złamaną nogę – ile wynosi?
Dotarliśmy do kwestii, która najbardziej interesuje wielu osób ubezpieczających się od nieszczęśliwych wypadków i nie tylko – jakie odszkodowanie za złamaną nogę należy się za tego typu uszczerbek na zdrowiu? Niestety nie jesteśmy w stanie podać konkretnych kwot.
Każde towarzystwo ubezpieczeniowe na rynku liczy inaczej, korzystając z innych wartości. Przez to kwoty, które można otrzymać w ramach rekompensaty, są od siebie bardzo różne. Tzw. widełki są w tym przypadku bardzo szerokie. Kwoty zaczynają się od kilkuset, a kończą na kilkunastu tysiącach złotych.
Większość towarzystw wycenia odszkodowania bazując na prostym wzorze, w którym kwota rekompensaty finansowej jest równa procentowi naszego miesięcznego wynagrodzenia – przykładowo 10% z 10000 złotych to 1000 złotych odszkodowania.
Oczywiście, jak już wspomnieliśmy – na wysokość odszkodowania składa się wiele czynników, natomiast podany przykład procentowy jest kwotą bazową.
Ile wynosi odszkodowanie za złamaną nogę u dziecka?
Odszkodowania u dzieci wylicza się nieco inaczej. Bardzo często wypadki przytrafiają się w szkole, podczas zabaw z kolegami czy zajęć z wychowania fizycznego. W takich przypadkach konsekwencje ponosi placówka.
Również jak w przypadku dorosłych, kwoty są różne i oblicza się je na podstawie wielu kryteriów. Jednak w porównaniu z osobami dorosłymi wysokość odszkodowania w przypadku uszczerbku na zdrowiu u dzieci może być nieco większa.
Kiedy należy ubiegać się o odszkodowanie?
Wiele osób zastanawia się, kiedy należy ubiegać się o odszkodowanie. Czy istnieje jakaś odgórna rama terminów, w których trzeba zmieścić się z dostarczaniem dokumentów i wniosków, aby mieć pewność uzyskania rekompensaty finansowej za uszczerbek na zdrowiu?
Zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem na zgłoszenie uszczerbku na zdrowiu, które kwalifikuje się do uzyskania odszkodowania, poszkodowany ma aż trzy lata. W celu przyspieszenia całego procesu i zwiększenia swoich szans na uzyskanie odpowiedniej kwoty warto jednak zgłosić taki przypadek możliwie jak najszybciej.
Gdzie zgłosić się po pomoc w uzyskaniu odszkodowania?
WIele osób nie wie, jak uzyskać odszkodowanie, gdzie się zgłosić oraz jakie dokumenty wypełnić i przekazać. W takich przypadkach warto zgłosić się do profesjonalnej firmy, która specjalizuje się w pomocy w uzyskiwaniu rekompensat – takiej jak nasza.
Działamy na rynku już od wielu lat udzielając naszym klientom fachowych porad i pomagając im w uzyskaniu stosownej rekompensaty za uszczerbek na zdrowiu, ale nie tylko. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z proponowanymi usługami.
FAQ
-
Odpowiedź 0
-
Odpowiedź 1
-
Odpowiedź 2